Trenutno pregledavate 12.ICO CROSSMINTON ZAGREB OPEN 2022

12.ICO CROSSMINTON ZAGREB OPEN 2022

U subotu 26.03. organizirali smo 12. ICO Crossminton Zagreb Open.
Okupilo se 53 natjecatelja iz 7 država (Bugarska, Mađarska, Norveška, Slovenija, Švicarska i Hrvatska).
Turnir se odigrao u Tenis centru Prince u Zagrebu. Započeli smo sa prvim mečevima u 9 sati i završili navečer u 6 sati.

Crossminton club Zagreb predstavljalo je 10 članova: Nika i Martina Gorički, Laura, Zrinka i Siniša Jagečić, Erik Brandt, Marijana Mlinar, Jelena Šrklin-Batina te Jadranka i Darko Vilipić.

Turnir smo započeli pojedinačnim kategorijama na 10 terena, te završili parovima.

U najjačoj muškoj kategoriji imali smo 2 polupredstavnika 🙂 “posvojenog” norvežana Erika Brandta i “posvojenog” švicarca Severina Wirtha. Erik se našao u teškoj grupi i jednom pobjedom nije se uspio izboriti za polufinale turnira. Severin Wirth je bez izgubljenog seta u grupi bio uvjeriljivo prvi igrač grupe te je u polufinalu naišao na Borisa Jerkovića iz Srbije gdje je Severin još više pokazao spremnost za turnir i pobijedio u 2 seta. U finalu se susreo s Damirom Bakovićem i također pobijedio u 2 seta.
U najjačoj ženskoj kategorije imali smo 3 predstavnice. Naša nova igračica Jelena je tako odigrala svoj prvi turnir, nažalost našla se u jakoj grupi te se nije izborila za prolazak u polufinale. Naše poznate sestre Laura i Zrinka Jagečić su prošle u polufinale kao drugo plasirane iz svojih grupa. U polufinalu su se susrele sa dobro poznatim slovenkama i tu se zaustavile te tako podijelile treće mjesto.
U muškoj kategoriji O40 predstavljao nas je Siniša Jagečić koji se nije uspio plasirati u polufinale.
U ženskoj O40 kategoriji predstavljale su nas 3 igračice. Nova igračica CC Zagreba Marijana nije se uspjela plasirati u polufinale. Martina Gorički je prošla kao drugo plasirana u polufinale gdje je izgubila od suigračice Gordane Ivković i time osvojila treće mjesto. Gordana je pobjedom prošla u finale gdje ju je zaustavila Željka Benčić i tako osvojila drugom mjesto.
U muškoj kategoriji O50 predstavljao nas je debitant Darko Vilipić koji se nije uspio plasirati u polufinale turnira.
U najmlađoj kategoriji U14 nas je predstavljala naša Nika. Nika je pobijedila Adriana Benčića, ali nažalost izgubila tjesno od slovenki pa je time osvojila treće mjesto.
U kategoriji mješovitih parova imali smo 2 predstavnika. Norveško-hrvatski (Brandt/Jagečić) par te švicarsko-hrvatski (Wirth/Jagečić) par. Nažalost ova dva para su se susrela već u kvalifikacijskoj rundi za polufinale, u tom derbiju pobijedila je Wirth/Jagečić kombinacija. Wirth/Jagečić su u polufinalu već naišli na prvoplasirane i favorite turnira slovenski par Keber-Šušteršič/Šušteršič te u tom napornom meču od 3 iznimno neizvjesna seta, švicarsko-hrvatski par je uspio pobijediti i produljiti u finale turnira. U finalu su se susreli sa slovenskom kombinacijom Knez/Jovan gdje je slovenski par u prvom setu pokazao iznimnu dominaciju pobijedivši 16:5, a u drugom setu se naš Wirth/Jagečić par hrabro borio, ali nažalost izgubio na razliku 17:19.

Nakon toga su uslijedile podjele medalja i diplomi.

Tako smo završili naš prvi crossminton turnir u novoj 2022 godini.