Trenutno pregledavate 7. ICO Crossminton Croatian Junior Open powered by Speedminton®

7. ICO Crossminton Croatian Junior Open powered by Speedminton®

Posljednji juniorski turnir u 2019. godini održan je u subotu 7.12. u Zagrebu u dvorani “Osnovna škola Kajzerica”, pod organizacijom Crossminton kluba Zagreb. Na velikom 7. izdanju ovog turnira, sudjelovalo je preko 30 igrača iz ukupno 5 država (Češka, Poljska, Slovenija, Srbija i Hrvatska). Igrači su se borili u ukupno 7 juniorskih kategorija.

Natjecanje je započelo u jutarnjim satima, najprije s muškim i ženskim parovima, te djevojčice i dječaci ispod 12 godina, a potom i ostale kategorije.

Na 7 terena redom su se igrali vrlo napeti i intenzivni mečevi, sve do 2 sata kada su nastupila najiščekivanija finala. S ponosom možemo reći sa su svi članovi crossminton kluba Zagreb osvojili barem po jednu medalju! 🙂 Tako je Leon Sadiković, ujedno i debitan, zauzeo sjajno treće mjesto i tako osvojio svoju prvu medalju. Njegova vršnjakinja Nika Gorički odigrala je sjajne mečeve u grupi i uz veliki trud, završila, također, na 3. mjestu. U kategorijama parova natjecao se Toma Petak u paru s Jakobom Jevševarom (Slovenija) koji su izgubili u finalu od našeg Marka Jerkovića i Dominika Dyra (Poljska). Toma je osvojio brončanu medalju i u pojedičanoj kategoriji dječaka ispod 14 godina. Još jednu broncu osvojio je i Dominik Goriči koji je zaigrao u paru s Rantahom Rožleom (Slovenija). Marko je također, ponovno zaigrao, u kategoriji ispod 18 godina osvojio je srebrnu medalju.

Kao i svake godine pobjednici su dobili medalje, te su im naravno, uz naporne mečeve bile dostupne razne slastice, a cijeli događaj organizirali su članovi CC Zagreba.

Čestitke svim pobjednicima i sudionicima, zahvaljujemo svima na dolasku i podršci!